Menu
Přihlášení

Dýmky Tommaso Spanu

Dýmky Tommaso SpanuVýrobce dýmek Tommaso Spanu se narodil na ostrově Sardinie. V roce 1963 opustil svůj domov, odešel na sever Itálie, kde působí mnoho významných výrobců dýmek. Tommaso se tomuto řemeslu také začal věnovat a stal se z ně šikovný dýmkař, kterého si povšimnul  jeden z největších italských odborníků  Alberto Paronelli. Od něj získal nejen řemeslnou zručnost, ale především cit pro design a styl. Po 16ti letech strávených ve výrobě dýmek např. s Ascortim a Radicem naznal, že je čas věnovat se samostatné práci a vrátit se na rodnou Sardinii. Tam založil vlastní dílnu a s pomocí dvou bratrů koupil licenci od vlády, aby mohl sám sklízet a zpracovávat svůj vlastní brier. Vedle něj však dokázal na výrobu dýmek zpracovávat i netradiční materiály, jako např. olivové dřevo, buk, dub, zimostráz a jalovec. Jeho dýmky jsou vyrobeny často hybridním skládáním různých druhů dřev. Výjimečné pro tohoto výrobce je i používání  citrónovníkového dřeva. Pokud bychom chtěli upozornit na opravdovou zvláštnost z jeho dílny, pak to budou dýmky Sughero, které jsou vyrobeny z brieru a pokryty kůrou korkového dubu, který je právě domovskou surovinou na Sardinii. Povrch těchto dýmek je velice příjemný na dotek.

Po úmrtí tohoto „umělce“ v rodinné tradici pokračují jeho bratr a dva synové. Firma vyprodukuje více než tisíc dýmek ročně. Většinou se jedná o klasické modely pro italské spotřebitele, ale na zahraničních trzích zaujmou více dýmky stylové.
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.