ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Dýmky Tommaso Spanu

Dýmky Tommaso SpanuVýrobce dýmek Tommaso Spanu se narodil na ostrově Sardinie. V roce 1963 opustil svůj domov, odešel na sever Itálie, kde působí mnoho významných výrobců dýmek. Tommaso se tomuto řemeslu také začal věnovat a stal se z ně šikovný dýmkař, kterého si povšimnul  jeden z největších italských odborníků  Alberto Paronelli. Od něj získal nejen řemeslnou zručnost, ale především cit pro design a styl. Po 16ti letech strávených ve výrobě dýmek např. s Ascortim a Radicem naznal, že je čas věnovat se samostatné práci a vrátit se na rodnou Sardinii. Tam založil vlastní dílnu a s pomocí dvou bratrů koupil licenci od vlády, aby mohl sám sklízet a zpracovávat svůj vlastní brier. Vedle něj však dokázal na výrobu dýmek zpracovávat i netradiční materiály, jako např. olivové dřevo, buk, dub, zimostráz a jalovec. Jeho dýmky jsou vyrobeny často hybridním skládáním různých druhů dřev. Výjimečné pro tohoto výrobce je i používání  citrónovníkového dřeva. Pokud bychom chtěli upozornit na opravdovou zvláštnost z jeho dílny, pak to budou dýmky Sughero, které jsou vyrobeny z brieru a pokryty kůrou korkového dubu, který je právě domovskou surovinou na Sardinii. Povrch těchto dýmek je velice příjemný na dotek.

Po úmrtí tohoto „umělce“ v rodinné tradici pokračují jeho bratr a dva synové. Firma vyprodukuje více než tisíc dýmek ročně. Většinou se jedná o klasické modely pro italské spotřebitele, ale na zahraničních trzích zaujmou více dýmky stylové.
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: