ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Dýmky a tabáky Stokkebyes

Roku 1882 Erik Peter Stokkebye poprvné otevřel tabákovou továrnu a obchod v dánském Odense.
 

Jeho vnuk, představující třetí generaci Stokkebyes v tabákovém průmyslu, se naučil umění míchání dýmkových tabáků ve společnostech Universal Leaf a ĹOrange. Díky tomu si mohl v 70. Ketech minulého století založit svou vlastní stejnojmennou tabákovou továrnu a vytvořil některé ze světově oblíbených tabákových směsí do dýmek.
 

Jako čtvrtá generace této rodiny, která vděčí obchodu s tabákem za svoje úspěchy, se pravnuk Erik Michael Stokkebye přestěhoval do Spojených států, aby dohlížel na distribuční síť své rodinné firmy v jednom z nejdůležitějších trhů společnosti.
 

V roce 2012 si Erik Michael na počest dlouhé historie své rodinné firmy uvedl na americký trh řadu specielních dýmkových tabákových směsí. Většina z nich si rychle našla své oblíbence v řadách milovníků kouření dýmky. Každá ze směsí byla pojmenována podle významných milníků v rodině Stokkebye – např. 1885 – rok, kdy se narodil jeho pradědeček Erik Peter, 1882 – to byl založen první tabákový obchod v rodině, 1897 – je rok narození Erika Michaela.
 

Od roku 2013 se řada dýmkových tabáků rozrostla ještě o 4. Generaci – další dvě směsi – 1966- to je na počest narození bratra Erika Michaela Larse Christiana a 1982 – u příležitosti 100. Výročí společnosti.
 

K rodinným tabákům si Erik Stokkebye vysnil své vlastní dýmky, které by reprezentovaly kouření jejich produkce a tuto dokonale doplnily. Už jeho otec v minulosti o těchto dýmkách snil, tuto vizi zrealizoval až Erik Stokkebye. O spolupráci požádal výrobce dýmek Pedera Jeppesena, známého produkcí dýmek Neerup. Právě on byl pro tento projekt perfektní volbou. Dýmky se prodávaly v nejlepších obchodech a byly zákazníky velmi dobře přijaty.
 

Dýmky se v roce 2013 začaly vyrábět v základních čtyřech tvarech, postupně se výroby doplnila o další tři. Každý tvar je k dispozici ve třech provedeních – Dark Perter, což je povrchová úprava pískováním, dále Burnt Sienna – hladká dýmka s oranžovým a černým kontrastem. Další hladká dýmka je Vintage Natural –má světlý povrch, který dá vyniknout kresbě briaru. Každá dýmka je opatřena bronzovým ozdobným kroužkem.
 

Tabáky 4th Generation

Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: