ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Dýmky a tabáky Stokkebyes

Roku 1882 Erik Peter Stokkebye poprvné otevřel tabákovou továrnu a obchod v dánském Odense.
 

Jeho vnuk, představující třetí generaci Stokkebyes v tabákovém průmyslu, se naučil umění míchání dýmkových tabáků ve společnostech Universal Leaf a ĹOrange. Díky tomu si mohl v 70. Ketech minulého století založit svou vlastní stejnojmennou tabákovou továrnu a vytvořil některé ze světově oblíbených tabákových směsí do dýmek.
 

Jako čtvrtá generace této rodiny, která vděčí obchodu s tabákem za svoje úspěchy, se pravnuk Erik Michael Stokkebye přestěhoval do Spojených států, aby dohlížel na distribuční síť své rodinné firmy v jednom z nejdůležitějších trhů společnosti.
 

V roce 2012 si Erik Michael na počest dlouhé historie své rodinné firmy uvedl na americký trh řadu specielních dýmkových tabákových směsí. Většina z nich si rychle našla své oblíbence v řadách milovníků kouření dýmky. Každá ze směsí byla pojmenována podle významných milníků v rodině Stokkebye – např. 1885 – rok, kdy se narodil jeho pradědeček Erik Peter, 1882 – to byl založen první tabákový obchod v rodině, 1897 – je rok narození Erika Michaela.
 

Od roku 2013 se řada dýmkových tabáků rozrostla ještě o 4. Generaci – další dvě směsi – 1966- to je na počest narození bratra Erika Michaela Larse Christiana a 1982 – u příležitosti 100. Výročí společnosti.
 

K rodinným tabákům si Erik Stokkebye vysnil své vlastní dýmky, které by reprezentovaly kouření jejich produkce a tuto dokonale doplnily. Už jeho otec v minulosti o těchto dýmkách snil, tuto vizi zrealizoval až Erik Stokkebye. O spolupráci požádal výrobce dýmek Pedera Jeppesena, známého produkcí dýmek Neerup. Právě on byl pro tento projekt perfektní volbou. Dýmky se prodávaly v nejlepších obchodech a byly zákazníky velmi dobře přijaty.
 

Dýmky se v roce 2013 začaly vyrábět v základních čtyřech tvarech, postupně se výroby doplnila o další tři. Každý tvar je k dispozici ve třech provedeních – Dark Perter, což je povrchová úprava pískováním, dále Burnt Sienna – hladká dýmka s oranžovým a černým kontrastem. Další hladká dýmka je Vintage Natural –má světlý povrch, který dá vyniknout kresbě briaru. Každá dýmka je opatřena bronzovým ozdobným kroužkem.
 

Tabáky 4th Generation

Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Ornell& DiehlOrnell& Diehl
Ornell & Diehl ručně mísí butikové dýmkové tabáky již více než 30 let a pokračuje v inovaci, neustále vytváří nové metody a techniky, získává nejlepší pěstované tabáky a slouží dynamické veřejnosti kouřící dýmky po celém světě. Naše směsi tvořené v malých  seriích zvýrazňují ty nejkvalitnější komponenty, kterých může dosáhnout náš hlavní mixér Jeremy Reeves, který brázdí svět a udržuje vztahy s výrobci, aby zaručil výjimečnou kvalitu. Naše řada Cellar je speciálně navržena tak, aby využívala vlastností stárnutí tabáku pro opožděný a zvýšený požitek a naše každodenní směsi se vyznačují stejnou péčí a kvalitou. Dokonce jsme získali vlastní proprietární Perique, ve spolupráci s rodinou Rousselů z 31 farem v St. James Parish v Louisianě, abychom zajistili, že bude tradičně pěstován a zpracováván a že je originální s historickou přesností.
AdultoAdulto
Při nákupu tabákových výrobků proběhne před dokončením objednaných tabákových produktů elektronické ověření věku certifikovanou firmou Adulto, a to bankovní identitou nebo identitou OP.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: