Menu
Přihlášení

Dýmky a tabáky Stokkebyes

Roku 1882 Erik Peter Stokkebye poprvné otevřel tabákovou továrnu a obchod v dánském Odense.
 

Jeho vnuk, představující třetí generaci Stokkebyes v tabákovém průmyslu, se naučil umění míchání dýmkových tabáků ve společnostech Universal Leaf a ĹOrange. Díky tomu si mohl v 70. Ketech minulého století založit svou vlastní stejnojmennou tabákovou továrnu a vytvořil některé ze světově oblíbených tabákových směsí do dýmek.
 

Jako čtvrtá generace této rodiny, která vděčí obchodu s tabákem za svoje úspěchy, se pravnuk Erik Michael Stokkebye přestěhoval do Spojených států, aby dohlížel na distribuční síť své rodinné firmy v jednom z nejdůležitějších trhů společnosti.
 

V roce 2012 si Erik Michael na počest dlouhé historie své rodinné firmy uvedl na americký trh řadu specielních dýmkových tabákových směsí. Většina z nich si rychle našla své oblíbence v řadách milovníků kouření dýmky. Každá ze směsí byla pojmenována podle významných milníků v rodině Stokkebye – např. 1885 – rok, kdy se narodil jeho pradědeček Erik Peter, 1882 – to byl založen první tabákový obchod v rodině, 1897 – je rok narození Erika Michaela.
 

Od roku 2013 se řada dýmkových tabáků rozrostla ještě o 4. Generaci – další dvě směsi – 1966- to je na počest narození bratra Erika Michaela Larse Christiana a 1982 – u příležitosti 100. Výročí společnosti.
 

K rodinným tabákům si Erik Stokkebye vysnil své vlastní dýmky, které by reprezentovaly kouření jejich produkce a tuto dokonale doplnily. Už jeho otec v minulosti o těchto dýmkách snil, tuto vizi zrealizoval až Erik Stokkebye. O spolupráci požádal výrobce dýmek Pedera Jeppesena, známého produkcí dýmek Neerup. Právě on byl pro tento projekt perfektní volbou. Dýmky se prodávaly v nejlepších obchodech a byly zákazníky velmi dobře přijaty.
 

Dýmky se v roce 2013 začaly vyrábět v základních čtyřech tvarech, postupně se výroby doplnila o další tři. Každý tvar je k dispozici ve třech provedeních – Dark Perter, což je povrchová úprava pískováním, dále Burnt Sienna – hladká dýmka s oranžovým a černým kontrastem. Další hladká dýmka je Vintage Natural –má světlý povrch, který dá vyniknout kresbě briaru. Každá dýmka je opatřena bronzovým ozdobným kroužkem.
 

Tabáky 4th Generation

Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.