ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Dýmky Savinelli - elegantní a funkční fajfky

Dýmky Savinelli vyráběné na severu Itálie mají mezi dýmkaři ve světě dobrý zvuk. Vždyť také počátek firmy Savinelli se datuje už k roku 1876 a v současné době se v továrně v městečku Barasso ležící nedaleko Milána rodí každý rok přes 60 000 dýmek.

Historie rodinné firmy Savinelli

Příběh rodinné firmy Savinelli se začal psát v roce 1876. Tehdy Achille Savinelli starší začal v samém centru Milána nedaleko slavného chrámu Doumo prodávat dýmky a další kuřácké potřeby. Milovníci kouření se tam zastavují dodnes, obchod na ulici Orefici stále funguje a kromě velmi kvalitních dýmek zde seženete zapalovače, tabák, stojany na dýmky a řadu dalších věcí. 

Pro podnikavého Itala Achille Savinelliho staršího se obchodování stalo vášní a začal dýmky sám navrhovat. Samotné tvorby se ujali řemeslníci z okresu Varese. Do světa dýmek se vrhla i jeho sestra a bratr, kteří otevřeli další obchod s dýmkami v Janově. V roce 1881 se dýmky Savinelli prezentovaly na Esposizione Industriale Italiana, což byl předchůdce dnešního milánského veletrhu. 

V rodinné tradici pokračoval jeho syn Carlos a následně vnuk Achille mladší. Právě ten má velkou zásluhu na tom, že jsou dýmky Savinelli tak kvalitní. V roce 1948 otevřel novou továrnu v městečku Barasso ležícím severně od Milána. Hodně dýmek tehdy vyváželi do Ameriky.

V současné době patří Savinelli mezi přední světové výrobce dýmek

Dnes firmu vlastní a řídí pravnuk zakladatele Giancarlo Savinelli. V továrně v Barassu se ročně vyrobí přes 60 000 dýmek, takže Savinelli je největším italským výrobcem dýmek a patří také mezi přední výrobce na světě. Díky jejich širokému spektru – mají přes 70 tvarů v různých finálních úpravách a více než 50 sérií – dokážou „savinellky“ uspokojit každého kuřáka.
 

 
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: