ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Dýmky Savinelli - elegantní a funkční fajfky

Dýmky Savinelli vyráběné na severu Itálie mají mezi dýmkaři ve světě dobrý zvuk. Vždyť také počátek firmy Savinelli se datuje už k roku 1876 a v současné době se v továrně v městečku Barasso ležící nedaleko Milána rodí každý rok přes 60 000 dýmek.

Historie rodinné firmy Savinelli

Příběh rodinné firmy Savinelli se začal psát v roce 1876. Tehdy Achille Savinelli starší začal v samém centru Milána nedaleko slavného chrámu Doumo prodávat dýmky a další kuřácké potřeby. Milovníci kouření se tam zastavují dodnes, obchod na ulici Orefici stále funguje a kromě velmi kvalitních dýmek zde seženete zapalovače, tabák, stojany na dýmky a řadu dalších věcí. 

Pro podnikavého Itala Achille Savinelliho staršího se obchodování stalo vášní a začal dýmky sám navrhovat. Samotné tvorby se ujali řemeslníci z okresu Varese. Do světa dýmek se vrhla i jeho sestra a bratr, kteří otevřeli další obchod s dýmkami v Janově. V roce 1881 se dýmky Savinelli prezentovaly na Esposizione Industriale Italiana, což byl předchůdce dnešního milánského veletrhu. 

V rodinné tradici pokračoval jeho syn Carlos a následně vnuk Achille mladší. Právě ten má velkou zásluhu na tom, že jsou dýmky Savinelli tak kvalitní. V roce 1948 otevřel novou továrnu v městečku Barasso ležícím severně od Milána. Hodně dýmek tehdy vyváželi do Ameriky.

V současné době patří Savinelli mezi přední světové výrobce dýmek

Dnes firmu vlastní a řídí pravnuk zakladatele Giancarlo Savinelli. V továrně v Barassu se ročně vyrobí přes 60 000 dýmek, takže Savinelli je největším italským výrobcem dýmek a patří také mezi přední výrobce na světě. Díky jejich širokému spektru – mají přes 70 tvarů v různých finálních úpravách a více než 50 sérií – dokážou „savinellky“ uspokojit každého kuřáka.
 

 
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.
Tabáky AshtonTabáky Ashton
Dýmkový tabák Ashton Consummate GentlemanSměs je složená pouze z těch nejlepších virginských, marylandských a burley tabáků se špetkou Latakie. Výsledkem je pozoruhodná směs, která má středně plné tělo a tradičně anglický charakter.Dýmkový tabák Ashton Gold RushČistá virginská směs vyrobená pouze z těch nejlepších virginských tabáků. Středně plná a jemná směs, která krásně hoří a přináší přirozené aroma zvýrazněné stopami citronu a medu.Dýmkový tabák Ashton Rainy DaySměs Virginie a Burley se sametovým Black Cavendishem. Tato směs, která jeden měsíc zraje v sudech od whisky, má krásný, jemný kouř, ve kterém můžeme cítit tóny tropického ovoce a ořechů Hickory.Dýmkový tabák Ashton Smooth SailingSměs Burley, Cavendishe a Virginie. V tomto aromatickém tabáku můžeme cítit lehkou oříškovou chuť, dále zde můžeme cítit tóny javoru, kokosu a hořké čokolády.Dýmkový tabák Ashton Winding RoadTato vynikající směs se skládá ze zlaté a tmavě hnědé Virginie, která je doplněna trochou Black Cavendishe a nese přirozenou vůni, doprovázenou jemnými tóny karamelu a meruněk.