Menu
Přihlášení

Dýmky Savinelli - elegantní a funkční fajfky

Dýmky Savinelli vyráběné na severu Itálie mají mezi dýmkaři ve světě dobrý zvuk. Vždyť také počátek firmy Savinelli se datuje už k roku 1876 a v současné době se v továrně v městečku Barasso ležící nedaleko Milána rodí každý rok přes 60 000 dýmek.

Historie rodinné firmy Savinelli

Příběh rodinné firmy Savinelli se začal psát v roce 1876. Tehdy Achille Savinelli starší začal v samém centru Milána nedaleko slavného chrámu Doumo prodávat dýmky a další kuřácké potřeby. Milovníci kouření se tam zastavují dodnes, obchod na ulici Orefici stále funguje a kromě velmi kvalitních dýmek zde seženete zapalovače, tabák, stojany na dýmky a řadu dalších věcí. 

Pro podnikavého Itala Achille Savinelliho staršího se obchodování stalo vášní a začal dýmky sám navrhovat. Samotné tvorby se ujali řemeslníci z okresu Varese. Do světa dýmek se vrhla i jeho sestra a bratr, kteří otevřeli další obchod s dýmkami v Janově. V roce 1881 se dýmky Savinelli prezentovaly na Esposizione Industriale Italiana, což byl předchůdce dnešního milánského veletrhu. 

V rodinné tradici pokračoval jeho syn Carlos a následně vnuk Achille mladší. Právě ten má velkou zásluhu na tom, že jsou dýmky Savinelli tak kvalitní. V roce 1948 otevřel novou továrnu v městečku Barasso ležícím severně od Milána. Hodně dýmek tehdy vyváželi do Ameriky.

V současné době patří Savinelli mezi přední světové výrobce dýmek

Dnes firmu vlastní a řídí pravnuk zakladatele Giancarlo Savinelli. V továrně v Barassu se ročně vyrobí přes 60 000 dýmek, takže Savinelli je největším italským výrobcem dýmek a patří také mezi přední výrobce na světě. Díky jejich širokému spektru – mají přes 70 tvarů v různých finálních úpravách a více než 50 sérií – dokážou „savinellky“ uspokojit každého kuřáka.
 

 
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.