ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Dýmky Savinelli - elegantní a funkční fajfky

Dýmky Savinelli vyráběné na severu Itálie mají mezi dýmkaři ve světě dobrý zvuk. Vždyť také počátek firmy Savinelli se datuje už k roku 1876 a v současné době se v továrně v městečku Barasso ležící nedaleko Milána rodí každý rok přes 60 000 dýmek.

Historie rodinné firmy Savinelli

Příběh rodinné firmy Savinelli se začal psát v roce 1876. Tehdy Achille Savinelli starší začal v samém centru Milána nedaleko slavného chrámu Doumo prodávat dýmky a další kuřácké potřeby. Milovníci kouření se tam zastavují dodnes, obchod na ulici Orefici stále funguje a kromě velmi kvalitních dýmek zde seženete zapalovače, tabák, stojany na dýmky a řadu dalších věcí. 

Pro podnikavého Itala Achille Savinelliho staršího se obchodování stalo vášní a začal dýmky sám navrhovat. Samotné tvorby se ujali řemeslníci z okresu Varese. Do světa dýmek se vrhla i jeho sestra a bratr, kteří otevřeli další obchod s dýmkami v Janově. V roce 1881 se dýmky Savinelli prezentovaly na Esposizione Industriale Italiana, což byl předchůdce dnešního milánského veletrhu. 

V rodinné tradici pokračoval jeho syn Carlos a následně vnuk Achille mladší. Právě ten má velkou zásluhu na tom, že jsou dýmky Savinelli tak kvalitní. V roce 1948 otevřel novou továrnu v městečku Barasso ležícím severně od Milána. Hodně dýmek tehdy vyváželi do Ameriky.

V současné době patří Savinelli mezi přední světové výrobce dýmek

Dnes firmu vlastní a řídí pravnuk zakladatele Giancarlo Savinelli. V továrně v Barassu se ročně vyrobí přes 60 000 dýmek, takže Savinelli je největším italským výrobcem dýmek a patří také mezi přední výrobce na světě. Díky jejich širokému spektru – mají přes 70 tvarů v různých finálních úpravách a více než 50 sérií – dokážou „savinellky“ uspokojit každého kuřáka.
 

 
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.
Tabáky AshtonTabáky Ashton
Dýmkový tabák Ashton Consummate GentlemanSměs je složená pouze z těch nejlepších virginských, marylandských a burley tabáků se špetkou Latakie. Výsledkem je pozoruhodná směs, která má středně plné tělo a tradičně anglický charakter.Dýmkový tabák Ashton Gold RushČistá virginská směs vyrobená pouze z těch nejlepších virginských tabáků. Středně plná a jemná směs, která krásně hoří a přináší přirozené aroma zvýrazněné stopami citronu a medu.Dýmkový tabák Ashton Rainy DaySměs Virginie a Burley se sametovým Black Cavendishem. Tato směs, která jeden měsíc zraje v sudech od whisky, má krásný, jemný kouř, ve kterém můžeme cítit tóny tropického ovoce a ořechů Hickory.Dýmkový tabák Ashton Smooth SailingSměs Burley, Cavendishe a Virginie. V tomto aromatickém tabáku můžeme cítit lehkou oříškovou chuť, dále zde můžeme cítit tóny javoru, kokosu a hořké čokolády.Dýmkový tabák Ashton Winding RoadTato vynikající směs se skládá ze zlaté a tmavě hnědé Virginie, která je doplněna trochou Black Cavendishe a nese přirozenou vůni, doprovázenou jemnými tóny karamelu a meruněk.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.