ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Špičkové dýmky a fajfky Stanwell

Největším nynějším dánským výrobcem dýmek je firma Stanwell se sídlem v Borupu. O společnosti Stanwell můžeme s přehledem tvrdit, že velmi výrazně ovlivnila dýmkový design, protože byla po řadu let „líhní“ skvělých designérů a kreativních autorů dýmek.
 

Historie firmy Stanwell

Zakladatelem firmy je Poul Nielsen, který roku 1942 vytvořil sérii dýmek, jež se staly základem pro typickou dánskou výrobu dýmek. Poul Nielsen byl nejen výborným dýmkařem, ale i obchodníkem. Pro název firmy nezvolil tolik typické dánské jméno, nýbrž anglické. Ve válečných letech kdy byl briar na výrobu hlaviček nedostatkovým zbožím se dýmky vyráběly z různých „náhražkových“ dřev. Ve válečných letech nebylo vůbec možné importovat briarové dýmky z takových tradičních zemí jako byla Anglie a Francie. Této drobné skulinky ve skromném válečném trhu využil právě Poul Nilsen, jenž začal vyrábět své vlastní dýmky.
Roku 1942 založil novou firmu, kterou pojmenoval dosti netradičně - Stanwell. Zvolil záměrně pravé anglické jméno, protože anglické dýmky byly nejžádanější. Aby Nielsen zaujal dánské dýmkaře, začal vyrábět velmi kvalitní dýmky pod anglickým jménem Stanwell v malém přímořském městečku Zealand. Když se po válce život vrátil do normálních kolejí, pokračoval pan Nielsen ve výrobě dýmek už z pravého briarového dřeva. Roku 1965 se Stanwell přestěhoval do Borupu, kde sídlí dodnes. Od ledna roku 2000 patří továrna firmě Nordisk Tobaks Kompagni A/S, která je součástí koncernu Scandinavian Tobacco Company.
 
Výroba dýmek Stanwell

Výroba dýmek Stanwell

Výroba dýmek Stanwell

Sklady dýmek ve firmě Stanwell

Dýmky Stanwell

Sortiment

Dýmky Stanwell rozpoznáme především podle výrazného kovového korunovaného písmene „S“ na náustku. V současnosti společnost nabízí nesčetné množství tvarů a deset typů povrchových úprav. Vedle základních modelů v hladkém a pískovaném provedení se vyrábí i modely se stříbrnými či mosaznými kroužky, dýmky jež jsou zdobené rohovinou nebo bambusem. Každý dýmkař si určitě mezi stanwellkami najde tu svoji favoritku, neboť má opravdu z čeho vybírat.
Dýmka Stanwell Ivarson
 

Oblíbené řady dýmek Stanwell

Pro ty kuřáky dýmek, kteří mají rádi velké tvary nabízí firma Stanwell velmi úspěšný typ dýmky Calabash (model 162), Hexagon (model 171), Facet (model 163), Viking (model 172) nebo oblíbený Rhodesian (model 173).
Milovníci spíše klasických tvarů a drobnějších rovných dýmek sáhnou například po sérii Liverpool nebo si mohou vybrat z modelů číslo 11, 12 či 13. Právě model číslo 11 je typickým představitelem dánského designu 50. let, tedy za působení Sixtena Ivarssona.
Pro vášnivé čtenáře a kuřáky dýmek je v prodeji série dýmek nazvaná podle známého pohádkáře Andersena. Jedná se o dýmky, jež mají dva typy vyměnitelných náustků. Krátký pro běžné, každodenní použití a dlouhý pro čtení. Pro své sběratele a nadšence firma každoročně připravuje jak výroční dýmku roku, tak i vánoční dýmku.
 
Dýmka Stanwell X mass

 
Výroční dýmky Stanwell patří bezesporu k očekávaným výrobkům v tomto oboru. Naleznete je u nás v kategorii: Dýmky Stanwell, mezi ostatními běžnýmy řadami.
 
Tabák na kouření od firmy Stanwell, či jakýkoliv jiný si můžete u nás vybrat v kategorii tabák do dýmky.
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
AdultoAdulto
Při nákupu tabákových výrobků proběhne před dokončením objednaných tabákových produktů elektronické ověření věku certifikovanou firmou Adulto, a to bankovní identitou nebo identitou OP.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.