Menu
Přihlášení

Francouzské dýmky Butz Choquin

Zakladatel firmy Jean Baptiste Choquin
Firma Butz Choquin je největším výrobcem dýmek ve Francii. Její je možno nalézt v centru francouzského dýmkařství v Saint-Claude. Před 20 lety byla v této oblasti největší koncentrace výrobců dýmek na světě. Na tuto tradici navazuje firma Butz-Choquin, jež vyrábí dýmky klasické a elegantní. Všechny dýmky procházejí důkladnou kontrolou na kvalitu dřeva. Je například třeba až 80 operací, než je konečná dýmka připravena k prodeji. Dýmky jsou většinou vyráběny strojově.
Francouzské dýmky Butz Choquin ( BC ) mají obzvláště kvalitní povrchovou úpravu, většina má klasické tvary, jež se zde vyrábí více než 140 let. Dýmky jsou zdobeny často menšími kroužky, rohovinou či moderním akrylem.
 

Historie dýmkařské firmy Butz Choquin

Počátek firmy se datuje už do roku 1858, kdy pan Jean Baptiste Choquin založil Butz-Choquin továrnu na dýmky a vytvořil tak značku Choquin. Jeho prvním úspěchem byla dýmka s dnešním názvem „Originál model“. Jednalo se o dýmku jež měla dlouhou troubel s dvěma stříbrnými kroužky, které spojovalo brko z bílého albatrose. Dnes je tato část dýmky nahrazena bílým akrylátem. V roce 1951 firma Berrod-Regad kupuje firmu Butz-Choquin ale dále rozvíjí firmu i výrobu dýmek. V roce 2002 začal firmu modernizovat dnešní ředitel Fabian Guichon, který také uvedl na trh úspěšnou sérii dýmek „Les Mosquetaires“.
 

Sortiment dýmek Butz Choquin

Snad nejznámější sérii BC je levnější produkce dýmek Dr. Boston. Ovšem najdeme zde i velmi exkluzivní dýmky, například v sérii „Morning Star“. Dýmky roku potom najdeme v sérii BC Millésime. Jako jedna z mála slolečností nabízí i starší Dýmky roku a to od roku 1987.

Dýmky Butz Choquin v našem Eshopu
 
Dýmky Butz Choquin
text a obrázek: zdroj Mostex.cz
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.
Přání do roku 2021
Vážení zákazníci, děkujeme Vám za veškerou přízeň, kterou jste nám po celý rok věnovali a přejeme Vám v roce nastávajícím především hodně zdraví, štěstí a lásky. Příjemný chladný kouř.