ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Francouzské dýmky Butz Choquin

Zakladatel firmy Jean Baptiste Choquin
Firma Butz Choquin je největším výrobcem dýmek ve Francii. Její je možno nalézt v centru francouzského dýmkařství v Saint-Claude. Před 20 lety byla v této oblasti největší koncentrace výrobců dýmek na světě. Na tuto tradici navazuje firma Butz-Choquin, jež vyrábí dýmky klasické a elegantní. Všechny dýmky procházejí důkladnou kontrolou na kvalitu dřeva. Je například třeba až 80 operací, než je konečná dýmka připravena k prodeji. Dýmky jsou většinou vyráběny strojově.
Francouzské dýmky Butz Choquin ( BC ) mají obzvláště kvalitní povrchovou úpravu, většina má klasické tvary, jež se zde vyrábí více než 140 let. Dýmky jsou zdobeny často menšími kroužky, rohovinou či moderním akrylem.
 

Historie dýmkařské firmy Butz Choquin

Počátek firmy se datuje už do roku 1858, kdy pan Jean Baptiste Choquin založil Butz-Choquin továrnu na dýmky a vytvořil tak značku Choquin. Jeho prvním úspěchem byla dýmka s dnešním názvem „Originál model“. Jednalo se o dýmku jež měla dlouhou troubel s dvěma stříbrnými kroužky, které spojovalo brko z bílého albatrose. Dnes je tato část dýmky nahrazena bílým akrylátem. V roce 1951 firma Berrod-Regad kupuje firmu Butz-Choquin ale dále rozvíjí firmu i výrobu dýmek. V roce 2002 začal firmu modernizovat dnešní ředitel Fabian Guichon, který také uvedl na trh úspěšnou sérii dýmek „Les Mosquetaires“.
 

Sortiment dýmek Butz Choquin

Snad nejznámější sérii BC je levnější produkce dýmek Dr. Boston. Ovšem najdeme zde i velmi exkluzivní dýmky, například v sérii „Morning Star“. Dýmky roku potom najdeme v sérii BC Millésime. Jako jedna z mála slolečností nabízí i starší Dýmky roku a to od roku 1987.

Dýmky Butz Choquin v našem Eshopu
 
Dýmky Butz Choquin
text a obrázek: zdroj Mostex.cz
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: