ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Francouzské dýmky Butz Choquin

Zakladatel firmy Jean Baptiste Choquin
Firma Butz Choquin je největším výrobcem dýmek ve Francii. Její je možno nalézt v centru francouzského dýmkařství v Saint-Claude. Před 20 lety byla v této oblasti největší koncentrace výrobců dýmek na světě. Na tuto tradici navazuje firma Butz-Choquin, jež vyrábí dýmky klasické a elegantní. Všechny dýmky procházejí důkladnou kontrolou na kvalitu dřeva. Je například třeba až 80 operací, než je konečná dýmka připravena k prodeji. Dýmky jsou většinou vyráběny strojově.
Francouzské dýmky Butz Choquin ( BC ) mají obzvláště kvalitní povrchovou úpravu, většina má klasické tvary, jež se zde vyrábí více než 140 let. Dýmky jsou zdobeny často menšími kroužky, rohovinou či moderním akrylem.
 

Historie dýmkařské firmy Butz Choquin

Počátek firmy se datuje už do roku 1858, kdy pan Jean Baptiste Choquin založil Butz-Choquin továrnu na dýmky a vytvořil tak značku Choquin. Jeho prvním úspěchem byla dýmka s dnešním názvem „Originál model“. Jednalo se o dýmku jež měla dlouhou troubel s dvěma stříbrnými kroužky, které spojovalo brko z bílého albatrose. Dnes je tato část dýmky nahrazena bílým akrylátem. V roce 1951 firma Berrod-Regad kupuje firmu Butz-Choquin ale dále rozvíjí firmu i výrobu dýmek. V roce 2002 začal firmu modernizovat dnešní ředitel Fabian Guichon, který také uvedl na trh úspěšnou sérii dýmek „Les Mosquetaires“.
 

Sortiment dýmek Butz Choquin

Snad nejznámější sérii BC je levnější produkce dýmek Dr. Boston. Ovšem najdeme zde i velmi exkluzivní dýmky, například v sérii „Morning Star“. Dýmky roku potom najdeme v sérii BC Millésime. Jako jedna z mála slolečností nabízí i starší Dýmky roku a to od roku 1987.

Dýmky Butz Choquin v našem Eshopu
 
Dýmky Butz Choquin
text a obrázek: zdroj Mostex.cz
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.
Tabáky AshtonTabáky Ashton
Dýmkový tabák Ashton Consummate GentlemanSměs je složená pouze z těch nejlepších virginských, marylandských a burley tabáků se špetkou Latakie. Výsledkem je pozoruhodná směs, která má středně plné tělo a tradičně anglický charakter.Dýmkový tabák Ashton Gold RushČistá virginská směs vyrobená pouze z těch nejlepších virginských tabáků. Středně plná a jemná směs, která krásně hoří a přináší přirozené aroma zvýrazněné stopami citronu a medu.Dýmkový tabák Ashton Rainy DaySměs Virginie a Burley se sametovým Black Cavendishem. Tato směs, která jeden měsíc zraje v sudech od whisky, má krásný, jemný kouř, ve kterém můžeme cítit tóny tropického ovoce a ořechů Hickory.Dýmkový tabák Ashton Smooth SailingSměs Burley, Cavendishe a Virginie. V tomto aromatickém tabáku můžeme cítit lehkou oříškovou chuť, dále zde můžeme cítit tóny javoru, kokosu a hořké čokolády.Dýmkový tabák Ashton Winding RoadTato vynikající směs se skládá ze zlaté a tmavě hnědé Virginie, která je doplněna trochou Black Cavendishe a nese přirozenou vůni, doprovázenou jemnými tóny karamelu a meruněk.