ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Německé dýmky Design Berlin – novinky

 Německé dýmky se všeobecně vyznačují vysokou kvalitou v provedení. I když nedosahují věhlasu svých anglických či irských kolegyň, určitě by neměly chybět ve sbírce. V Německu se preferuje tzv. „zdravější“ kouření a proto je drtivá většina dýmek opatřena devíti milimetrovým filtrem. Moderní design a kvalitní provedení těchto německých dýmek jsou přednosti, kterých si jistě všimne každý milovník dýmkařského umění.
 

Historie dýmek Design Berlin

Jednou z nejznámějších dýmkařských firem působících v Německu je Dýmkařské studio Hartmann Design Berlin. Historie sahá na počátek roku 1948, kdy bylo založeno malé dýmkařské studio Huberta Hartmanna v Berlíně. V té době dýmky pro Hartmanna navrhoval vynikající mistr Rudolf Apelt, který dýmkám doopravdy rozuměl. Ve studiu pracovali různí dýmkaři z oblasti Thüringenu, která byla proslulá výrobou dýmek.

Firma se úspěšně rozvíjela a postupně si vybudovala dobré jméno po celém Německu. V polovině 70. let ji koupila firma Planta a s názvem „ Pfeifenstudio Hartmann Design Berlin“ pokračovala v úspěšné výrobě dýmek. Mezi výrazné osobnosti tohoto dýmkařského studia patří i dýmkařský mistr Lothar Schirwitz, jehož jméno je známé po celém Německu i v zahraničí. Ten byl přijat do studia panem Hartmanem roku 1954 a v 60. letech se stal uznávaným odborníkem a designérem „db“ dýmek. Pro Schirwitze jsou především charakteristické volné tvary dýmek, které se často výrazně liší od klasických tvarů. Schirwitz také vyvinul systém pro zdokonalení náustku. Jedná se o speciálně vyráběný akrylový náustek se dvěma kouřovody. Do úst potom vedou dva otvory, těmi kouř lépe táhne a dobře se v ústech rozptyluje. Zmírňuje se tím ostrost tabáku.

V roce 1992 koupila firma Planta továrnu na výrobu dýmek v bývalém východoněmeckém městě Thüringenu. Zde se nyní vyrábějí tradiční porcelánové dýmky s mysliveckými a přírodními motivy a levnější, především pískované dýmky. Kvalitní designové dýmky však stále vznikají v provozovně v Berlíně.

Text Michaela Koláčková

Foto: Rostislav Čuřík


dýmky Design Berlin v našem iternetovém obchodě
 
Dýmky Design Berlin
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
AdultoAdulto
Při nákupu tabákových výrobků proběhne před dokončením objednaných tabákových produktů elektronické ověření věku certifikovanou firmou Adulto, a to bankovní identitou nebo identitou OP.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.