Menu
Přihlášení

Strojově balený doutník

Nedávno jsme vám přinesli článek o výrobě ručně balených doutníků. Nyní jsme do naší poradny pro kuřáky doutníků přidali článek o strojově balených doutnících. Ty se kvůli rychlejšímu výrobnímu procesu vyrábějí s menšími náklady než ručně balené. Obyčejně se strojově balené doutníky lisují z tzv. jednotného tabákového listu, který je levnější a vzniká méně odpadu. Tento materiál tvoří tabákové stopky a vlákna promísená se substancí, která se podobá celulóze. Materiál se vyrábí v arších a používá se jak pro vázací, tak pro krycí listy. 

A jak rozeznat ručně balený doutníky od toho strojově baleného? A co je takzvaný ručně dobalený doutník? 
Odpovědi a ještě mnoho dalšího zajímavého se dočtete v našem novém článku o strojově balených doutnících
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.
Přání do roku 2021
Vážení zákazníci, děkujeme Vám za veškerou přízeň, kterou jste nám po celý rok věnovali a přejeme Vám v roce nastávajícím především hodně zdraví, štěstí a lásky. Příjemný chladný kouř.