Menu
Přihlášení

Strojově balený doutník

Nedávno jsme vám přinesli článek o výrobě ručně balených doutníků. Nyní jsme do naší poradny pro kuřáky doutníků přidali článek o strojově balených doutnících. Ty se kvůli rychlejšímu výrobnímu procesu vyrábějí s menšími náklady než ručně balené. Obyčejně se strojově balené doutníky lisují z tzv. jednotného tabákového listu, který je levnější a vzniká méně odpadu. Tento materiál tvoří tabákové stopky a vlákna promísená se substancí, která se podobá celulóze. Materiál se vyrábí v arších a používá se jak pro vázací, tak pro krycí listy. 

A jak rozeznat ručně balený doutníky od toho strojově baleného? A co je takzvaný ručně dobalený doutník? 
Odpovědi a ještě mnoho dalšího zajímavého se dočtete v našem novém článku o strojově balených doutnících
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.