ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Tabák

Tabák do dýmky

Dýmkový tabák dělíme na tři základní typy - anglický, dánský a německý. Všechy tyto druhy naleznete v kategorii tabák do dýmky, včetně všech podstatných značek a výrobců.

Tabák do vodní dýmky

Tabáků do vodních dýmek je  nepřeberné množství. Složení tabáku do vodní dýmky je odlišné od běžených tabáků. Nabízíme velkorysou nabídkou příchutí té nejlepší kvality.
 

 

Tabáky do dýmky a vodní tabáky

Dýmkové tabáky nabízíme v sortimentu, jenž obsahuje tři základní typy – anglický tabákněmecký tabák dánský.  V těchto jednotlivých druzích si zákazník jistě vybere z tabáků, které se liší nejen  typem zpracování, druhem řezu, ale výběr je i co do chuti a vůně. Mnohem více si můžete o těchto tabácích přečíst v naší poradně, která nabízí podrobnější informace o tabáku, od jeho pěstování, rozdělení, původu či jednotlivých způsobech zpracování.
Náš eshop nabízí tabáky těchto typů od všech evropských výrobců – za ty nejznámější např. Planta tabák, tabák Mac BarenPetersonOrlíkSamuel Gawith atd.
 
 
Anglické tabákové směsi jsou mezi kuřáky ceněny pro svoji desítky let ctěnou tradici výroby, která vyhovuje konzervativním a zkušeným uživatelům. Některé recepty jsou více než 100 stále stejné a přesto mají velkou oblibu i mezi novými kuřáky dýmek. Většina směsí anglického typu obsahuje především čistý tabák, v jehož základě je virginský tabák nebo Burely. U mnoha směsí jsou využity na výrazné doplnění orientální tabáky, především Lakatie. Obecně se dá říci, že tabáky anglického typu mají silnější chuť a vůni.


Tabáky německého typu jsou typickéspíše silným ale příjemným aroma, jež je poměrně hodně výrazné. Němci mají rádi spíše sladší aromatické směsi do dýmky, lehkého nebo středního charakteru. Celkový charakter takové dýmkové směsi musí potom být především harmonicky vyvážený a i po zapálení by měl svému okolí pěkně vonět. Důvodem obliby takovýchto aromatických tabákových směsí je pravděpodobně i skutečnost, že je většina dýmek, jež se prodávají na německém trhu, opatřena devítimilimetrovým filtrem.


Dánské dýmkové tabáky si udržují vysoký standard především v kvalitě používaných surovin. Tyto tabákové směsi mají vyváženou, harmonickou chuť a aroma. Dá se říci, že tvoří předěl mezi tabáky anglickými a tabáky německého typu.Tabák do vodní dýmky

Tabák do vodní dýmky

Náš sortiment doplňují i tabáky do vodní dýmky, což je trošku jiná kuřácká kategorie. Na trhu je jich opravdu velké množství, náš obchod nabízí většinou tabáky egyptské, které mají dlouholetou tradici. Ale ani Evropa nezůstala v tomto sortimentu pozadu, najdete u nás i tabáky německé a dánské výroby. Jejich složení se více přizpůsobilo evropskému stylu kouření – jsou podstatně silnější než ty arabské. Co se týká příchutí – v obou případech jsou to většinou ovocné příchutě.
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.
Tabáky AshtonTabáky Ashton
Dýmkový tabák Ashton Consummate GentlemanSměs je složená pouze z těch nejlepších virginských, marylandských a burley tabáků se špetkou Latakie. Výsledkem je pozoruhodná směs, která má středně plné tělo a tradičně anglický charakter.Dýmkový tabák Ashton Gold RushČistá virginská směs vyrobená pouze z těch nejlepších virginských tabáků. Středně plná a jemná směs, která krásně hoří a přináší přirozené aroma zvýrazněné stopami citronu a medu.Dýmkový tabák Ashton Rainy DaySměs Virginie a Burley se sametovým Black Cavendishem. Tato směs, která jeden měsíc zraje v sudech od whisky, má krásný, jemný kouř, ve kterém můžeme cítit tóny tropického ovoce a ořechů Hickory.Dýmkový tabák Ashton Smooth SailingSměs Burley, Cavendishe a Virginie. V tomto aromatickém tabáku můžeme cítit lehkou oříškovou chuť, dále zde můžeme cítit tóny javoru, kokosu a hořké čokolády.Dýmkový tabák Ashton Winding RoadTato vynikající směs se skládá ze zlaté a tmavě hnědé Virginie, která je doplněna trochou Black Cavendishe a nese přirozenou vůni, doprovázenou jemnými tóny karamelu a meruněk.