Menu
Přihlášení

Tabák

Tabák do dýmky

Dýmkový tabák dělíme na tři základní typy - anglický, dánský a německý. Všechy tyto druhy naleznete v kategorii tabák do dýmky, včetně všech podstatných značek a výrobců.

Tabák do vodní dýmky

Tabáků do vodních dýmek je  nepřeberné množství. Složení tabáku do vodní dýmky je odlišné od běžených tabáků. Nabízíme velkorysou nabídkou příchutí té nejlepší kvality.
 

 

Tabáky do dýmky a vodní tabáky

Dýmkové tabáky nabízíme v sortimentu, jenž obsahuje tři základní typy – anglický tabákněmecký tabák dánský.  V těchto jednotlivých druzích si zákazník jistě vybere z tabáků, které se liší nejen  typem zpracování, druhem řezu, ale výběr je i co do chuti a vůně. Mnohem více si můžete o těchto tabácích přečíst v naší poradně, která nabízí podrobnější informace o tabáku, od jeho pěstování, rozdělení, původu či jednotlivých způsobech zpracování.
Náš eshop nabízí tabáky těchto typů od všech evropských výrobců – za ty nejznámější např. Planta tabák, tabák Mac BarenPetersonOrlíkSamuel Gawith atd.
 
 
Anglické tabákové směsi jsou mezi kuřáky ceněny pro svoji desítky let ctěnou tradici výroby, která vyhovuje konzervativním a zkušeným uživatelům. Některé recepty jsou více než 100 stále stejné a přesto mají velkou oblibu i mezi novými kuřáky dýmek. Většina směsí anglického typu obsahuje především čistý tabák, v jehož základě je virginský tabák nebo Burely. U mnoha směsí jsou využity na výrazné doplnění orientální tabáky, především Lakatie. Obecně se dá říci, že tabáky anglického typu mají silnější chuť a vůni.


Tabáky německého typu jsou typickéspíše silným ale příjemným aroma, jež je poměrně hodně výrazné. Němci mají rádi spíše sladší aromatické směsi do dýmky, lehkého nebo středního charakteru. Celkový charakter takové dýmkové směsi musí potom být především harmonicky vyvážený a i po zapálení by měl svému okolí pěkně vonět. Důvodem obliby takovýchto aromatických tabákových směsí je pravděpodobně i skutečnost, že je většina dýmek, jež se prodávají na německém trhu, opatřena devítimilimetrovým filtrem.


Dánské dýmkové tabáky si udržují vysoký standard především v kvalitě používaných surovin. Tyto tabákové směsi mají vyváženou, harmonickou chuť a aroma. Dá se říci, že tvoří předěl mezi tabáky anglickými a tabáky německého typu.Tabák do vodní dýmky

Tabák do vodní dýmky

Náš sortiment doplňují i tabáky do vodní dýmky, což je trošku jiná kuřácká kategorie. Na trhu je jich opravdu velké množství, náš obchod nabízí většinou tabáky egyptské, které mají dlouholetou tradici. Ale ani Evropa nezůstala v tomto sortimentu pozadu, najdete u nás i tabáky německé a dánské výroby. Jejich složení se více přizpůsobilo evropskému stylu kouření – jsou podstatně silnější než ty arabské. Co se týká příchutí – v obou případech jsou to většinou ovocné příchutě.
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.