ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Dýmky a sport

Ne nadarmo se v jednom bonmotu říká, že kuřák cigarety běží, vyznavač doutníků jde a dýmkař sedí. Toto přirovnání vzniklo ze skutečnosti, že k zapálení dýmky a jejímu klidnému kouření je třeba trpělivost a dostatek času. Kuřák by měl v ideálním případě při kouření dýmky sedět. Mezi dýmkaři se ovšem nacházejí jedinci, kterým nevadí venkovní povětří a při pokuřování dýmky stačí ještě odpálit golfový míček. Takovéto jedince můžeme potkat i na jachtě nebo na dostizích.

Sportovci uvítají dýmky s víčky

Pro tyto případy se na dýmky používají víčka proti větru, která mohou být jak kovová, tak ze speciální hmoty, která je samozřejmě nehořlavá. Elegantně to vymyslel např. Alfred Dunhill se svými dýmkami proti větru, které se staly ve své době hitem a módou pro svůj moderní vzhled a navíc zvýšená půlstrana hlavičky chránila uhlíky v tabáku před větrem. Reklama na ně byla směřována právě sportujícím dýmkařům. Samozřejmě není mnoho sportovních disciplín, kde se s dýmkou můžeme setkat. Může to být ještě např. sportovní rybolov, pasivní sledování dostihů atd.
Pro sportovní dýmkaře nabízejí některé firmy celé sportovní série – v našem e-shopu máme například dýmku Savinelli Golf a několik typů nazvaných Golf Bag

Nejoblíbenější je u dýmkařů golf

Dnes mluvíme o sportovních dýmkách nejvíce ve spojení s jednotlivými sériemi dýmkařských firem, které odkazují na určitý druh sportu nebo jsou vyrobeny při příležitosti některé význačné sportovní události. Německá firma Vauen má ve své nabídce sérii dýmek s názvem Sports. Jde o sadu dýmek s motivy jezdectví, tenisu, jachtařství, fotbalu a golfu. Nejoblíbenějším sportem mezi kuřáky dýmek je ovšem stále golf. Irská firma Peterson vyrábí pro kuřáky – golfisty sadu s jednoduchým názvem Golf set – jedná se o dvě dýmky ve tvaru golfových holí. Německá firma Planta vyrábějící dýmky Design Berlin uvedla na trh kromě dýmek i tabák v edici Golden Goal, která byla určena tématicky k mistrovství světa ve fotbale. Dýmky inspirované sportem zajisté potěší sportovní nadšence, ale dýmka je stále velmi individuální záležitostí a každý dýmkař osobním výběrem může na sebe leccos prozradit svému okolí.
Dýmka pro sportovce
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: