Menu
Přihlášení

Dýmky a sport

Ne nadarmo se v jednom bonmotu říká, že kuřák cigarety běží, vyznavač doutníků jde a dýmkař sedí. Toto přirovnání vzniklo ze skutečnosti, že k zapálení dýmky a jejímu klidnému kouření je třeba trpělivost a dostatek času. Kuřák by měl v ideálním případě při kouření dýmky sedět. Mezi dýmkaři se ovšem nacházejí jedinci, kterým nevadí venkovní povětří a při pokuřování dýmky stačí ještě odpálit golfový míček. Takovéto jedince můžeme potkat i na jachtě nebo na dostizích.

Sportovci uvítají dýmky s víčky

Pro tyto případy se na dýmky používají víčka proti větru, která mohou být jak kovová, tak ze speciální hmoty, která je samozřejmě nehořlavá. Elegantně to vymyslel např. Alfred Dunhill se svými dýmkami proti větru, které se staly ve své době hitem a módou pro svůj moderní vzhled a navíc zvýšená půlstrana hlavičky chránila uhlíky v tabáku před větrem. Reklama na ně byla směřována právě sportujícím dýmkařům. Samozřejmě není mnoho sportovních disciplín, kde se s dýmkou můžeme setkat. Může to být ještě např. sportovní rybolov, pasivní sledování dostihů atd.
Pro sportovní dýmkaře nabízejí některé firmy celé sportovní série – v našem e-shopu máme například dýmku Savinelli Golf a několik typů nazvaných Golf Bag

Nejoblíbenější je u dýmkařů golf

Dnes mluvíme o sportovních dýmkách nejvíce ve spojení s jednotlivými sériemi dýmkařských firem, které odkazují na určitý druh sportu nebo jsou vyrobeny při příležitosti některé význačné sportovní události. Německá firma Vauen má ve své nabídce sérii dýmek s názvem Sports. Jde o sadu dýmek s motivy jezdectví, tenisu, jachtařství, fotbalu a golfu. Nejoblíbenějším sportem mezi kuřáky dýmek je ovšem stále golf. Irská firma Peterson vyrábí pro kuřáky – golfisty sadu s jednoduchým názvem Golf set – jedná se o dvě dýmky ve tvaru golfových holí. Německá firma Planta vyrábějící dýmky Design Berlin uvedla na trh kromě dýmek i tabák v edici Golden Goal, která byla určena tématicky k mistrovství světa ve fotbale. Dýmky inspirované sportem zajisté potěší sportovní nadšence, ale dýmka je stále velmi individuální záležitostí a každý dýmkař osobním výběrem může na sebe leccos prozradit svému okolí.
Dýmka pro sportovce
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.