ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Vše o filtrech do dýmky

Většina nabízených dýmek je vrtaná na vložení devíti nebo šestimilimetrového filtru. Každý kuřák si vybere, zda kouřit dýmku s filtrem, nebo bez. Filtr redukuje poměr nikotinu a kondenzátu, čímž se docílí kouření chladnějšího kouře. Někteří kuřáci zastávají názor, že kouření s filtrem mírně ovlivňuje chuť tabáku, takže právě tito vyznávají kouření bez filtru.

Převažují vrtané dýmky na 9mm filtry

Německá firma Vauen se zasloužila o vznik uhlíkových filtrů. Nejprve to byl jejich papírový, postupně vznikl filtr fungující na bázi aktivního uhlí. Ostatní trhy – anglický, francouzský, italský a dánský – se německému brzy musely přizpůsobit a rozšířit svoji dýmkovou nabídku o dýmky na filtr. V dnešní době jednoznačně převažují vrtané dýmky na 9mm filtry. Dýmkových filtrů existuje vícero typů. Máme uhlíkové filtry, které jsou patrně nejrozšířenější. Pak jsou tu meršánové, papírové filtry a přírodní balzové filtry a nakonec různé chladící systémy.

Uhlíkové filtry

Jak již bylo řečeno výše, uhlíkové filtry jsou vpravdě nejoblíbenější. Uhlíkové filtry jsou určeny k zachycování dehtu a jiných škodlivin a karcinogenů obsažených v tabákovém kouři. Tento filt, který vyrábí firma Vauen, je vyroben z bílého, nechlorovaného, savého filtrového papíru, který je naplněn aktivním uhlím bez příchutě. To zaručuje chladné a suché kouření v dýmce. Tento filtr redukuje množství nikotinu a kondenzátu z tabáku při kouření. Filtr se do dýmky zasouvá vždy keramikou směrem k ohni. Druhou, neméně oblíbenou značkou filtrů je i Stanwell. Ten vyrábí vysoce kvalitní uhlíkové filtry opět na bázi aktivního uhlí. Stanwell filtry jsou oboustranné, a proto se kuřák dýmky nemusí ohlížet na to, kterou stranou se filtr vkládá do dýmky. Jinak mají v podstatě stejné vlastnosti jako je tomu u filtrů značky Vauen. V poslední době se objevila na trhu novinka – filtry White elephant od německé firmy Kopp. Tyto filtry mají na obou stranách keramiku, takže se zasunují do dýmky libovolným koncem.

Papírové filtry

Papírové filtry jsou určeny převážně pro zachycování vlhkosti, která se tvoří při kouření tabáku. Při kouření se vám nedostává kondenzát z tabáku do úst. Papírové filtry do dýmek vyrábí také německá firma Vauen a pod názvem Dr.Perl ji nabízí kuřákům do celého světa. V podstatě je tento filtr vyroben z bílého, nechlorovaného savého papíru, který je strojově stočen do ruličky. Tento filtr vám umožní redukovat tabákový kondenzát v dýmce, ale nemá tolik absorpčních vlastností jako například uhlíkový filtr.

Meršánové filtry

Plní v podstatě stejnou funkci jako jsou filtry uhlíkové, jsou však vyrobeny z přírodního materiálu, tedy v podstatě rozemletého meršánu a neobsahují samy o sobě žádné chemické látky.

Balzové filtry

Balzové filtry jsou víceméně italskou specialitou. Fungují prakticky stejně jako papírové filtry. Lépe se však vyjímají z dýmky po dokouření, protože tolik neměknou při absorpci kondenzátu. Balzové filtry jsou vyrobeny z přírodní balzy, která je nařezána na šest nebo devět milimetrů. Vyrábí je italská firma Savinelli, která je také doporučuje do svých dýmek. Na závěr je důležité podotknout, že meršánové a balzové filtry nejméně ovlivňují chuť tabáku.

 
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: