ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Vzácné dýmky

Jak se pozná, jestli je dýmka opravdu vzácná? Pro vás může mít takovou hodnotu i docela obyčejný kousek. Najde se ale pár exemplářů, které jsou vzácné celosvětově.

Vzácné a staré sběratelské dýmky

Ačkoliv si každý sběratel dýmek může pod pojmem nejvzácnější dýmka představit něco jiného, najde se ve světě pár exemplářů, o jejichž vzácnosti není pochyb. Patří mezi ně ty nejstarší kousky, které dýmkařští mistři vyrobili. Dnes těchto vzácných indiánských, tedy těch nejstarších dýme, příliš nenajdeme. Nejen kvůli tomu, že doba jejich vzniku už je dávno pryč, ale i kvůli „bílému muži“. Především španělští dobyvatelé a objevitelé Nového světa bojovali proti "pohanským zvykům" Indiánů a ničili bez milosti všechny předměty, které mohly připomínat nepravou a prostou víru. Před zničením se zachránily jen dýmky z ryzího zlata díky své vysoké hodnotě.

vzácná dýmka

Jak vypadají nejvzácnější dýmky?

Původní indiánské dýmky na sobě mají nejčastěji vyobrazená zvířata, která právě odkazují na „pohanské zvyky a víru“. Indiáni své obrazy vyrývali na měkké červené kameny katlinitu nebo na tropická dřeva, která tvořila hlavičku dýmky.

Vzácné jsou také dýmky míru, které svou velikostí znatelně převyšují klasické dýmky. Tyto kalumety totiž mohou mít až metr. Indiánská kultura se projevila i v jejich vzhledu, kdy například šroubovitou troupel nahradilo topůrko indiánského tomahavku.

Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.
Tabáky AshtonTabáky Ashton
Dýmkový tabák Ashton Consummate GentlemanSměs je složená pouze z těch nejlepších virginských, marylandských a burley tabáků se špetkou Latakie. Výsledkem je pozoruhodná směs, která má středně plné tělo a tradičně anglický charakter.Dýmkový tabák Ashton Gold RushČistá virginská směs vyrobená pouze z těch nejlepších virginských tabáků. Středně plná a jemná směs, která krásně hoří a přináší přirozené aroma zvýrazněné stopami citronu a medu.Dýmkový tabák Ashton Rainy DaySměs Virginie a Burley se sametovým Black Cavendishem. Tato směs, která jeden měsíc zraje v sudech od whisky, má krásný, jemný kouř, ve kterém můžeme cítit tóny tropického ovoce a ořechů Hickory.Dýmkový tabák Ashton Smooth SailingSměs Burley, Cavendishe a Virginie. V tomto aromatickém tabáku můžeme cítit lehkou oříškovou chuť, dále zde můžeme cítit tóny javoru, kokosu a hořké čokolády.Dýmkový tabák Ashton Winding RoadTato vynikající směs se skládá ze zlaté a tmavě hnědé Virginie, která je doplněna trochou Black Cavendishe a nese přirozenou vůni, doprovázenou jemnými tóny karamelu a meruněk.