ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Vzácné dýmky

Jak se pozná, jestli je dýmka opravdu vzácná? Pro vás může mít takovou hodnotu i docela obyčejný kousek. Najde se ale pár exemplářů, které jsou vzácné celosvětově.

Vzácné a staré sběratelské dýmky

Ačkoliv si každý sběratel dýmek může pod pojmem nejvzácnější dýmka představit něco jiného, najde se ve světě pár exemplářů, o jejichž vzácnosti není pochyb. Patří mezi ně ty nejstarší kousky, které dýmkařští mistři vyrobili. Dnes těchto vzácných indiánských, tedy těch nejstarších dýme, příliš nenajdeme. Nejen kvůli tomu, že doba jejich vzniku už je dávno pryč, ale i kvůli „bílému muži“. Především španělští dobyvatelé a objevitelé Nového světa bojovali proti "pohanským zvykům" Indiánů a ničili bez milosti všechny předměty, které mohly připomínat nepravou a prostou víru. Před zničením se zachránily jen dýmky z ryzího zlata díky své vysoké hodnotě.

vzácná dýmka

Jak vypadají nejvzácnější dýmky?

Původní indiánské dýmky na sobě mají nejčastěji vyobrazená zvířata, která právě odkazují na „pohanské zvyky a víru“. Indiáni své obrazy vyrývali na měkké červené kameny katlinitu nebo na tropická dřeva, která tvořila hlavičku dýmky.

Vzácné jsou také dýmky míru, které svou velikostí znatelně převyšují klasické dýmky. Tyto kalumety totiž mohou mít až metr. Indiánská kultura se projevila i v jejich vzhledu, kdy například šroubovitou troupel nahradilo topůrko indiánského tomahavku.

Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: