ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Jak vyčistit dýmku

Stejně jako u řady jiných věcí, i o dýmku je potřeba se starat, což především znamená ji po každém kouření vyčistit. Nevíte, jak na to? Poradíme.

Čistit až po vychladnutí

Dýmka se po každém kouření musí vyčistit, a to zásadně po jejím vychladnutí. Je to důležité, jinak dojde k jejímu poškození. Z dýmky opatrně vyklepeme popel, oddělíme náustek od hlavičky, abychom se čistícími kartáčky dobře dostali do kouřového kanálu a mohli odstranit tabákový kondenzát. Při čištění lze použít speciální dezinfekční roztoky, k dispozici jsou i čistící spreje. 

Uhlíková vrstva v hlavičce je důležitá

Vnitřek hlavičky se může vyčistit tzv. výhrubníkem, a to jednou za čas v případě, kdy se v hlavičce vytvoří zapečená vrstva. Nikdy ji však neodstraňujeme až na samotné dřevo, jelikož v hlavičce při kouření vzniká uhlíková vrstva, která chrání její vnitřek před prohoříváním (propalováním) dýmky. Uhlíková vrstva v hlavičce by ale neměla být silnější než jeden milimetr. 

Hlavičku fajfky lze také jednou za čas navoskovat, aby neztrácela svůj prvotní lesk, náústek je možné  „nablýskat“ pomocí leštěnky. Řadu pomůcek najdete v kategorii nazvané Údržba dýmky a to i včetně praktických souprav na udržování dýmek. 


Jak čistit dýmku

Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: