ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Jak vyčistit dýmku

Stejně jako u řady jiných věcí, i o dýmku je potřeba se starat, což především znamená ji po každém kouření vyčistit. Nevíte, jak na to? Poradíme.

Čistit až po vychladnutí

Dýmka se po každém kouření musí vyčistit, a to zásadně po jejím vychladnutí. Je to důležité, jinak dojde k jejímu poškození. Z dýmky opatrně vyklepeme popel, oddělíme náustek od hlavičky, abychom se čistícími kartáčky dobře dostali do kouřového kanálu a mohli odstranit tabákový kondenzát. Při čištění lze použít speciální dezinfekční roztoky, k dispozici jsou i čistící spreje. 

Uhlíková vrstva v hlavičce je důležitá

Vnitřek hlavičky se může vyčistit tzv. výhrubníkem, a to jednou za čas v případě, kdy se v hlavičce vytvoří zapečená vrstva. Nikdy ji však neodstraňujeme až na samotné dřevo, jelikož v hlavičce při kouření vzniká uhlíková vrstva, která chrání její vnitřek před prohoříváním (propalováním) dýmky. Uhlíková vrstva v hlavičce by ale neměla být silnější než jeden milimetr. 

Hlavičku fajfky lze také jednou za čas navoskovat, aby neztrácela svůj prvotní lesk, náústek je možné  „nablýskat“ pomocí leštěnky. Řadu pomůcek najdete v kategorii nazvané Údržba dýmky a to i včetně praktických souprav na udržování dýmek. 


Jak čistit dýmku

Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.
Tabáky AshtonTabáky Ashton
Dýmkový tabák Ashton Consummate GentlemanSměs je složená pouze z těch nejlepších virginských, marylandských a burley tabáků se špetkou Latakie. Výsledkem je pozoruhodná směs, která má středně plné tělo a tradičně anglický charakter.Dýmkový tabák Ashton Gold RushČistá virginská směs vyrobená pouze z těch nejlepších virginských tabáků. Středně plná a jemná směs, která krásně hoří a přináší přirozené aroma zvýrazněné stopami citronu a medu.Dýmkový tabák Ashton Rainy DaySměs Virginie a Burley se sametovým Black Cavendishem. Tato směs, která jeden měsíc zraje v sudech od whisky, má krásný, jemný kouř, ve kterém můžeme cítit tóny tropického ovoce a ořechů Hickory.Dýmkový tabák Ashton Smooth SailingSměs Burley, Cavendishe a Virginie. V tomto aromatickém tabáku můžeme cítit lehkou oříškovou chuť, dále zde můžeme cítit tóny javoru, kokosu a hořké čokolády.Dýmkový tabák Ashton Winding RoadTato vynikající směs se skládá ze zlaté a tmavě hnědé Virginie, která je doplněna trochou Black Cavendishe a nese přirozenou vůni, doprovázenou jemnými tóny karamelu a meruněk.