Menu
Přihlášení

Péče o dýmku

O dýmku pečujeme od prvního okamžiku. Chráníme ji před zbytečnými nárazy, nemlátíme s ní o stůl, nosíme ji ve váčku nebo pouzdru.
  
Kouříme s náležitou rozvážností, abychom šetřili stěny hlavičky. Každou porci tabáku dokouříme – klidně s nutnými přestávkami- až do samého konce, nenecháváme žádné zbytky tabáku. Vyvarujeme se tím nebezpečí, že jenom spařený tabák na dně hlavičky vytvoří zapáchající močku.
 
Když po vychladnutí dýmky opatrně vyklepáváme popel, na stěnách hlavičky i na jejím dně by měl zůstat prachově jemný šedobílý poprašek. Tato skutečnost je známkou dobrého kouření.
 
Pokračujeme v očistě dýmky tím způsobem, že oddělíme náústek od nástavce, abychom se čistícími kartáčky dostali k útrobám dýmky, do kouřového kanálu a mohli odstranit tabákový kondenzát. Při této operaci si dáváme pozor, abychom neulomili čep.
 
Jestliže jsme dýmky delší čas nečistili, může se kartáček ponořit do lihu (nebo do whisky) a protáhnout jím nástavec a náústek. Hlavičku můžeme čas od času navoskovat, aby neztrácela svůj prvotní lesk, náústek je možné  „nablýskat“ pomocí leštěnky. Dobré firmy pro udržení dokonalého vzhledu dýmek vyrábějí právě pro tyto účely speciální vosky a prostředky k leštění.
 
Sledujeme i uhlíkovou vrstvu hlavičky, na níž jsme od prvního kouření  poctivě pracovali. Neměla by totiž být  silnější než jeden milimetr. Narostla-li více, s největší opatrností karbon odstraníme.
 
Údržbu dýmek se nevyplatí podceňovat, protože zanedbané dýmky páchnou a tím pádem se ozdoba mění v ostudu.
 
Dýmky z bruyéru
Po staletých experimentech se dřevo prokázalo jako velmi vhodný materiál na výrobu dýmek. Ne však…
Dýmky z mořské pěny
Zprvu panensky sněhobíle vypadají dýmky z takzvané mořské pěny – pověstné pěnovky, jež jsou jedny…
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.