ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Ukládání dýmek

Málokdo odolá široké nabídce dýmkařského sortimentu. Po koupi první dýmky následuje zanedlouho koupě druhé, třetí a čtvrté dýmky …..
 
Proto je nezbytně nutné vytvořit jim odpovídající zázemí. Taková kolekce se musí doslova „ubytovat“. Nepohazují se po stole, musí mít své místo, při jehož výběru musíme mít na zřeteli, že dýmky nesnášejí vlhko, ale ani nepřirozené horko.
Značný komfort poskytují dýmkám stojánky, do nichž se ukládají zásadně hlavičkou dolů (v opačné poloze by vytekl tabákový kondenzát), přičemž náustek se volně opírá o horní část konstrukce.
 
Stojánky na dýmky se vyrábějí většinou dřevěné, pro různá množství dýmek, které se běžně skládají v řadě vedle sebe nebo do kruhu. Mohou být i stojánky několikapatrové. Co se týká zdobnosti stojánků, tak v tomto případě by se fantazie měla držet na uzdě, aby nebyly okatě zdobné a tím umožnily vyniknout kráse dýmek – ne ji přehlušit. Stojánky můžeme umístit na desku pracovního stolu, věšet na stěnu – tím se stávají nedílnou součástí interiéru. Dávají se také do vitrín. V těchto případech, kdy jsme pro dýmky vyčlenili přímo kus nábytku, musíme dbát na jednu důležitou věc: dýmky nesmí být v komodě nebo skříňce uzavřeny  neprodyšně, vzduch musí aspoň mírně cirkulovat – i dýmky musí dýchat.
 
Stojánek na dýmku
Jak zakuřovat dýmkuJak zakuřovat dýmku
Občas se nás začíající kuřáci ptají, jakým způsobem správně zakouřit dýmku. Připravili jsme pro vás…
O těle dýmekO těle dýmek
Nejen před koupí první dýmky není od věci se něco dozvědět o tom, jak taková tradiční dýmka vypadá,…
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Ornell& DiehlOrnell& Diehl
Ornell & Diehl ručně mísí butikové dýmkové tabáky již více než 30 let a pokračuje v inovaci, neustále vytváří nové metody a techniky, získává nejlepší pěstované tabáky a slouží dynamické veřejnosti kouřící dýmky po celém světě. Naše směsi tvořené v malých  seriích zvýrazňují ty nejkvalitnější komponenty, kterých může dosáhnout náš hlavní mixér Jeremy Reeves, který brázdí svět a udržuje vztahy s výrobci, aby zaručil výjimečnou kvalitu. Naše řada Cellar je speciálně navržena tak, aby využívala vlastností stárnutí tabáku pro opožděný a zvýšený požitek a naše každodenní směsi se vyznačují stejnou péčí a kvalitou. Dokonce jsme získali vlastní proprietární Perique, ve spolupráci s rodinou Rousselů z 31 farem v St. James Parish v Louisianě, abychom zajistili, že bude tradičně pěstován a zpracováván a že je originální s historickou přesností.
AdultoAdulto
Při nákupu tabákových výrobků proběhne před dokončením objednaných tabákových produktů elektronické ověření věku certifikovanou firmou Adulto, a to bankovní identitou nebo identitou OP.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: