Menu
Přihlášení

Vánoční Meršánky

Nové meršánky u nás nejsou příliš často k vidění. Před Vánocemi se nám podařilo ovšem zajistit kolekci jedinečných dýmek, vyrobených z tureckého sepiolitu z oblasti Eški Šehir.

Pokud si chcete dopřát něco opravdu luxusního, jsou meršánové dýmky výbornou volbou. Jsou to krásné bílé dýmky, často velmi zdobné, které po kouření získají hnědou barvu.

Meršánky získaly svůj název podle materiálu, z něhož se vyrábí – meršán je nerost organického původu. Na výrobu dýmek se používá meršán pouze ze dvou zemí – z Turecka a Tanzanie. Turecký meršán je bělejší a měkčí, tanzánský naopak šedší, krystalovější a tvrdší.

V souvislosti s těmito krásnými kousky se můžete setkat také s označením dýmky z mořské pěny neboli pěnovky.  Vysvětlení je prosté – tento porézní materiál plave na vodě.

Meršánkám, neboli pěnovkám se věnujeme šířeji v našem článku věnovaném těmto honosným dýmkám, oblíbených na celém světě.

Meršánky neboli pěnovky
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.