ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Vánoční Meršánky

Nové meršánky u nás nejsou příliš často k vidění. Před Vánocemi se nám podařilo ovšem zajistit kolekci jedinečných dýmek, vyrobených z tureckého sepiolitu z oblasti Eški Šehir.

Pokud si chcete dopřát něco opravdu luxusního, jsou meršánové dýmky výbornou volbou. Jsou to krásné bílé dýmky, často velmi zdobné, které po kouření získají hnědou barvu.

Meršánky získaly svůj název podle materiálu, z něhož se vyrábí – meršán je nerost organického původu. Na výrobu dýmek se používá meršán pouze ze dvou zemí – z Turecka a Tanzanie. Turecký meršán je bělejší a měkčí, tanzánský naopak šedší, krystalovější a tvrdší.

V souvislosti s těmito krásnými kousky se můžete setkat také s označením dýmky z mořské pěny neboli pěnovky.  Vysvětlení je prosté – tento porézní materiál plave na vodě.

Meršánkám, neboli pěnovkám se věnujeme šířeji v našem článku věnovaném těmto honosným dýmkám, oblíbených na celém světě.

Meršánky neboli pěnovky
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Dýmky BarlingDýmky Barling
Jméno Barling je po léta synonymem pro kvalitní, staré anglické dýmky, proslulé svým řemeslným zpracováním a vynikajícími vlastnostmi pro kouření. Když se v polovině 19. století staly dýmky z vřesu běžnější, Barling na ně také použil stříbrné kovánía zdobení, čímž se zlepšila jejich prezentace.Až na počátku 20. století se bratři Barlingové rozhodli pustit do výroby dýmek, zhruba ve stejné době, kdy Alfred Dunhill přesunul své zaměření z koženého zboží a automobilových doplňků na výrobu dýmek. Společnost Barling se rozhodla, že místo zdobení stříbrem jiných značek dýmek začala vyrábět vyráběla své vlastní a přestěhovala své sídlo do většího prostoru v Camden Town v Londýně.
Novinky Peterson St. Patrik 2022Novinky Peterson St. Patrik 2022
Společnost Peterson vydává již od roku 1998 každoročně edici dýmek St. Patrick´s Day, která představuje řadu těch nejoblíbenějších tvarů dýmek ve slavnostním, výrazně irském provedení.Série pro rok 2022 je v provedení rustik a samozřejmě v smaragdově zeleném provedení, jak náleží svátku Svatého Patrika.Razítko na spodku dýmky je doopravdy unikátní s klasickým zdobeným P-čkem ve slově Peterson´s Dublin, pod ním je vyražen název řady St.Patrick´s Day. Vedle pak nalezneme číslo konkrétního tvaru dýmky a rok výroby. Tyto čtyři ručně prováděné operace jistě potěší všechny sběratele
Únorové novinky od p.KrškyÚnorové novinky od p.Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz: