ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Vánoční Meršánky

Nové meršánky u nás nejsou příliš často k vidění. Před Vánocemi se nám podařilo ovšem zajistit kolekci jedinečných dýmek, vyrobených z tureckého sepiolitu z oblasti Eški Šehir.

Pokud si chcete dopřát něco opravdu luxusního, jsou meršánové dýmky výbornou volbou. Jsou to krásné bílé dýmky, často velmi zdobné, které po kouření získají hnědou barvu.

Meršánky získaly svůj název podle materiálu, z něhož se vyrábí – meršán je nerost organického původu. Na výrobu dýmek se používá meršán pouze ze dvou zemí – z Turecka a Tanzanie. Turecký meršán je bělejší a měkčí, tanzánský naopak šedší, krystalovější a tvrdší.

V souvislosti s těmito krásnými kousky se můžete setkat také s označením dýmky z mořské pěny neboli pěnovky.  Vysvětlení je prosté – tento porézní materiál plave na vodě.

Meršánkám, neboli pěnovkám se věnujeme šířeji v našem článku věnovaném těmto honosným dýmkám, oblíbených na celém světě.

Meršánky neboli pěnovky
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
AdultoAdulto
Při nákupu tabákových výrobků proběhne před dokončením objednaných tabákových produktů elektronické ověření věku certifikovanou firmou Adulto, a to bankovní identitou nebo identitou OP.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.