ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
Menu
Přihlášení

Vánoční Meršánky

Nové meršánky u nás nejsou příliš často k vidění. Před Vánocemi se nám podařilo ovšem zajistit kolekci jedinečných dýmek, vyrobených z tureckého sepiolitu z oblasti Eški Šehir.

Pokud si chcete dopřát něco opravdu luxusního, jsou meršánové dýmky výbornou volbou. Jsou to krásné bílé dýmky, často velmi zdobné, které po kouření získají hnědou barvu.

Meršánky získaly svůj název podle materiálu, z něhož se vyrábí – meršán je nerost organického původu. Na výrobu dýmek se používá meršán pouze ze dvou zemí – z Turecka a Tanzanie. Turecký meršán je bělejší a měkčí, tanzánský naopak šedší, krystalovější a tvrdší.

V souvislosti s těmito krásnými kousky se můžete setkat také s označením dýmky z mořské pěny neboli pěnovky.  Vysvětlení je prosté – tento porézní materiál plave na vodě.

Meršánkám, neboli pěnovkám se věnujeme šířeji v našem článku věnovaném těmto honosným dýmkám, oblíbených na celém světě.

Meršánky neboli pěnovky
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové dýmky od pana KrškyNové dýmky od pana Kršky
Špičkové dýmky od pana Kršky patří již ke stálicím v našem internetovém obchodě. Představujeme nové kousky, které se ale asi u nás dlouho neohřejí.O tom, jak unikátní dýmky naši zákazníci dostanou popsal pan Krška v rozhovoru pro Deník.cz:
WessexWessex
Ručně vyráběné dýmky Wessex se vyznačují kvalitním briárem, pečlivou pozorností k detailům v tradičních Anglických tvarech.
Tabáky AshtonTabáky Ashton
Dýmkový tabák Ashton Consummate GentlemanSměs je složená pouze z těch nejlepších virginských, marylandských a burley tabáků se špetkou Latakie. Výsledkem je pozoruhodná směs, která má středně plné tělo a tradičně anglický charakter.Dýmkový tabák Ashton Gold RushČistá virginská směs vyrobená pouze z těch nejlepších virginských tabáků. Středně plná a jemná směs, která krásně hoří a přináší přirozené aroma zvýrazněné stopami citronu a medu.Dýmkový tabák Ashton Rainy DaySměs Virginie a Burley se sametovým Black Cavendishem. Tato směs, která jeden měsíc zraje v sudech od whisky, má krásný, jemný kouř, ve kterém můžeme cítit tóny tropického ovoce a ořechů Hickory.Dýmkový tabák Ashton Smooth SailingSměs Burley, Cavendishe a Virginie. V tomto aromatickém tabáku můžeme cítit lehkou oříškovou chuť, dále zde můžeme cítit tóny javoru, kokosu a hořké čokolády.Dýmkový tabák Ashton Winding RoadTato vynikající směs se skládá ze zlaté a tmavě hnědé Virginie, která je doplněna trochou Black Cavendishe a nese přirozenou vůni, doprovázenou jemnými tóny karamelu a meruněk.