Menu
Přihlášení

Doutníky – chutě, síla a aroma

V odborných kruzích se rozlišují následující chutě doutníků – hořká, pepřová, rostlinná, trávová, ořechová, dřevitá, kokosová. Následuje kyselá, suchá, slaná, sladká, kyselinová, kávová, tučná, medová a karamelová. Například Don Diego Corona No.3 je jemný doutník, středně stavěný, který má vyvážený kouř a kořeněnou pepřovou chuť.

Sílu doutníku při kouření rozlišujeme na lehkou, jemnou, střední, plnou a silnou. K jemným doutníkům se řadí například Don Diego Aniversario Robusto, plnou chuť až silnou má Peterson Gran Reserve.

Jaké jsou druhy aroma doutníků

Aroma doutníku dělíme na zemité, cedrové, květinové, dráždivé, těžké, ostré, čpavkové, jako růže, ostře páchnoucí. Je třeba si uvědomit, že každý tabákový list je jedinečný a ručně balený doutník je unikátem a originálem. Kvalita tabáku se může sklizeň od sklizně velmi výrazně lišit a právě požadovaná kvalita doutníku závisí na vyvážené kombinaci náplně, vázacího a krycího listu. Vždy je třeba provést řadu testů, aby chuť tabáku zůstala zachována. Ten nejlepší tabák jde na speciální doutníkové edice, které každá továrna čas od času vyrábí. Tyto doutníkové edice jsou ceněny především gurmány a specialisty nebo i doutníkovými sběrateli. Je to podobné jako u vína.

Druh tabáku dodá různé úrovně síly, chuti a aroma, které se liší svými individuálními komponenty. Možností existuje tolik, kolik je různých druhů tabáků jejich vzájemná kombinace.


Doutníky mají různé aroma a chuť
Doutníkové společenství
Přiblížíme vám známé kuřáky doutníků a jejich oblíbené značky. Víte například, kolik doutníků prý…
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.