Menu
Přihlášení

Doutníky pro odpočinek a potěšení

Doutníky se kouří pomalu – pro odpočinek a potěšení nebo pro chuť a vůni ve chvílích přemýšlení. Opravdoví kuřáci doutníků si potrpí na kvalitu svých značek a zachovávají věrnost obchodům, ve kterých je nakupují. Znalci svoje doutníky hodnotí a zkoumají, diskutuje se o nich podobně jako o vzácných vínech nebo dlouho zrajících lihovinách. Kvalita špičkového doutníku závisí na tom, kde vyrostl tabák, z něhož byl ubalen, jak byl ten tabák fermentován i jak byly namíchány jeho listy. Také umění výrobců doutníků, jejich odborná dovednost, doprovází každou fázi postupu, ať už jde o otrhávání listů nebo jejich balení.
 

S ohledem na čas a zkušenosti, které zhotovení vysoce kvalitních doutníků vyžaduje, to není laciné zboží – což ovšem neznamená, že doutníky kouří jen vyslovení boháči. Poslední léta přinášejí jakousi renesanci kouření doutníků a to získává na společenské prestiži.
 

Existují už speciální obchody, kluby a restauranty zasvěcené tomuto kuřáckému potěšení. Nováčkovi, který se v onom podivuhodném světě octne, může množství doutníkových typů a druhů připadat přímo ohromující. Postupem času ale získá určité znalosti a povědomí a stane se milovníkem, který si svůj doutník dopřeje s velkým potěšením.
 

Dobré doutníky jsou většinou vysoké kvality a ta závisí na tom, kde byl jejich tabák vypěstován, na postupu fermentace a na odborné zdatnosti baliče. Kvalitní balené doutníky se dají přirovnat k vzácným vínům. Vybírejte si proto doutníky s rozmyslem a pečujte o to, jak jsou uloženy. Když je kouříte, měli byste si jejich chuť a vůni užívat pomalu.
 

Doutníky

Tvary doutníků
U doutníku nezáleží jenom na tom, z jakého tabáku je vyroben, ale i na jeho tvaru a velikosti.…
Skladování doutníků
Ručně dělané doutníky, long fillery, si vyžadují speciální ošetřování. Tyto doutníky se uchovávají…
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.