Menu
Přihlášení

O podobách tabáku

Když se podíváme do různých krabiček – nebo ještě lépe – vezmeme tabák do prstů, zjistíme, že se může svým tvarem výrazně odlišovat. Nabývá různých podob.

Tabák a jeho podoby

Lze se například setkat s podlouhlými plátky (Flake Cut), které se musí před  nacpáním do dýmky rozemnout na drobnější částečky.

Nebo si všimneme tenkých koleček, které se podobají miniaturním koláčkům (Curly Cut), které je záhodno také před použitím poněkud rozdrobit.

Můžeme narazit i na maličké nařezané granule (upozorňuje na ně nápis Granulated), které lze bez jakýchkoliv úprav nacpat.

Většinou se však dýmkaři setkávají s tabákem řezaným, nelisovaným, který se volně ukládá do krabiček. U něj platí to, že čím drobnějšího řezu je, tím hoří rychleji. Šíře řezu se pohybuje od 0,5 do 2 milimetrů,  přičemž nejfrekventovanější řez bývá půldruhého milimetru.

 
Tabák v podobě Curly Cut     Tabák v podobě Flake Cut     Řezaný nelisovaný tabák
 
O druzích tabáku
Vlastní výroba tabáku, které jsou dýmkařům k dispozici, je chráněna výrobními tajemstvími. Každý…
Při dodávce zboží, které obsahuje tabákový výrobek, musí být ze zákona ověřována věková způsobilost spotřebitele k nákupu tabákových výrobků.
Nové tabáky DTM
Na tabákovém trhu se v poslední době objevily novinky z produkce společnosti DTM Dan Tobacco.Tato původem stará sladovna, ležící na strmém svahu břehů Labe, byla postavena z červených cihel a připomíná starověký hrad a stala se svou ideální polohou vhodným místem pro výrobu a skladování dýmkového tabáku.
Savinelli v několika nových řadách
Italská firma Savinelli je dobře známá i na českém trhu. Její dýmky pravidelně zařazujeme do naší nabídky, protože jejich oblíbenost neustále stoupá.
Několik nových "Sherlocků"
Na přelomu roku jsme získali několik nádherných kousků z kolekce Peterson Sherlock Holmes. Tato klasická řada patří mezi nejžádanější nejen u nás, ale i ve světě.